zdjęcie do artykułu

Jak działają wypełniacze ? Mechanizm działania wypełniaczy ESTOLAN

 

Czysta cząsteczka kwasu hialuronowego jest bardzo delikatna i niestabilna. W związku z tym producenci stale pracują nad poprawą swojej formuły chemicznej.W tym celu stosuje się składniki sieciujące, których głównym zadaniem jest zapewnienie trwałości wypełniacza skórnego na bazie kwasu hialuronowego w tkankach.

Podnoszenie skóry przez iniekcję kwasu hialuronowego ESTOLAN: jak wzór chemiczny wpływa na wynik końcowy zabiegu

Kwas hialuronowy w stanie czystym bardzo szybko ulega rozkładowi,  producenci stosują specjalne, sieciowania składników układu (cross-linker), przy czym roztwór substancji, przekształca się w stabilny żel. Jest to cała struktura, która chroni kwas hialuronowy przed niszczącym działaniem enzymów i wolnych rodników. Najczęściej stosuje się eter diglicydylowy 1,4-butanodiolu (BDDE) do sieciowania kwasu hialuronowego.

Bardziej usieciowany kwas hialuronowy jest przeznaczony w wypełaniania skóry – żel jest bardziej gęsty w swojej strukturze i dłużej pozostaje w tkankach.

Wypełniacze ESTOLAN , oparte na technologii MCLP, zawierają dwa razy więcej wiązań sieciujących kwasu hialuronowego. Pozwala to uzyskać natychmiastowe rezultaty i wydłużyć jego czas działania.

Dlaczego równowaga jest ważna

Przy takich samych parametrach wypełniacz skórny, zawierający większą ilość usieciowanego kwasu hialuronowego, pozostaje dłużej w tkankach. Faktem jest, że pomimo zwiększonej wytrzymałości wypełniacza, gdy przekroczone zostaną granice stężeń, hydrofilowe właściwości kwasu hialuronowego mogą się zmniejszyć, co pociągnęłoby za sobą pogorszenie efektu liftingu. Nadmiar stężenia usieciowanego kwasu hialuronowego może powodować utratę biokompatybilności kwasu hialuronowego, a w konsekwencji prowadzić do tworzenia ziarniniaków i ropni.

Sieciowany kwas hialuronowy: kluczowe funkcje

Po sieciowaniu, wolne BDDE może pozostać w gotowym wypełniaczu jako produkt uboczny, który jest toksyczne przy wysokich stężeniach. Dlatego bardzo ważne jest, aby producent zminimalizował ich ilość. Tylko związany kwas hialuronowy zapewnia efekt wolumizacji. Dlatego dzięki współpracy z wypełniaczami ESTOLAN lekarz może być pewien osiągnięcia długiego i estetycznego rezultatu.

Udostępnij post

ZOBACZ INNE WPISY NA NASZYM BLOGU