Korekcja linii podbródka u mężczyzn przy pomocy preparatów ESTOLAN - Estolan
mężczyzni-zuchwa

Korekcja linii podbródka u mężczyzn przy pomocy preparatów ESTOLAN

Ostatnio mężczyźni coraz częściej stają się klientami klinik estetycznych. Korekcja warg, linii żuchwy i podbródka, są na liście najczęśnciej wykonywanych zabiegów u mężczyzn.

Linia podbródka u mężczyzn: idealne parametry

Korekta twarzy u mężczyzn z wykorzystaniem wypełniaczy ESTOLAN ma na celu uzupełnienia utraconej objętości wraz z wiekiem i uzupełnienia obszarów, w których zanik objętości jest wrodzony. Tak więc, lekarz może kierować się parametrami idealnej szczęki męskiej, gdy kieruje się do linii żychwy  łączącą najniższy punkt podbródka i najbardziej wystającą część przedniej krawędzi.

Zgodnie z badaniem fotogrametrycznym przeprowadzonym w 2016 roku, następujące cechy decydują o doskonałej linii podbródka u mężczyzn:

  • kąt żuchwy – 130 stopni;
  • równe odległości między końcowymi punktami żuchwy a policzkami;
  • linia szczęki jest prawie równoległa (lub odchyla się do maksymalnie 15 stopni) linii łączącej zewnętrzny kąt oka i skrzydło nosa;
  • linia żuchwy znajduje się pod kątem 65-75 stopni względem linii poziomej;

Wypełniacze ESTOLAN do korekty linii podbródka u mężczyzn

Preparaty ESTOLAN Deep oraz ESTOLAN Derm Plus zapewnią optymalne wyniki podczas pracy z podbródkiem u mężczyzn.

Korekta męskiej twarzy: jakie procedury są odpowiednie dla mężczyzn

Aby skorygować dolną część owalu twarzy u mężczyzn, należy wybrać wypełniacz  o względnie wysokiej elastyczności i lepkości, ponieważ będzie pod wpływem kilku sił odkształcających, szczególnie w obszarze mięśni żwacza. Idealnym wypełniaczem jest Estolan Deep przeznaczony do pracy w głębokich warstwach twarzy, a do tego doskonale nadają się również Estolan Derm Plus.

Techniki wprowadzania produktu zależą od osobistych preferencji lekarza, jednak aby skorygować tę strefę, często trzeba pracować zarówno z igłą, jak iz kaniulą, szczególnie w pobliżu tętnicy twarzowej, gdzie wielu ekspertów woli używać kaniuli. Aby uniknąć hiperkorekty, zaleca się stopniowe zwiększanie lub korygowanie w kilku sesjach.

Podczas pracy z dolną częścią owalu twarzy u mężczyzn, idealny jest wypełniacz ESTOLAN Deep o stosunkowo wysokiej elastyczności i lepkości, ponieważ będzie miał wpływ na kilka sił odkształcających.

Za pomocą igły lekarz wprowadza wypełniacz ESTOLAN Deep nad okostnej w kącie żuchwy. Z reguły, jeśli stosuje się 2 strzykawki 1 ml preparatu do korekcji, około 0,3-0,5 ml kwasu hialuronowego podaje się go z każdej strony w dwóch lub trzech punktach. Następnie lekarz wstrzykuje bolus w przybliżeniu 0,1-0,2 ml obustronnie, bezpośrednio pod więzadłem zatrzymującym żuchwę, aby skorygować drobne defekty w tej strefie.

Następnie, jeśli konieczne jest, aby podbródek był bardziej kwadratowy, lekarz podaje kwas hialuronowy ESTOLAN głęboko około 0,1-0,2 ml wypełniacza pod brodą po każdej stronie.

W niektórych przypadkach może być konieczne podskórne podawanie produktu za pomocą kaniuli aby wzdłużyć linie żuchwy. Należy pamiętać, że jest to strefa wysokiego ryzyka, ponieważ przechodzi przez nią gałąź nerwu twarzowego i naczyń twarzy.

Udostępnij post

ZOBACZ INNE WPISY NA NASZYM BLOGU