Korekcja łuku Kupidyna z wypełniaczami ESTOLAN - Estolan
łuk-kupidyna-korekcja-kwasem-hialuronwym

Korekcja łuku Kupidyna z wypełniaczami ESTOLAN

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów do korekcji wypełniaczami ESTOLAN są usta. Jednocześnie korekcja łuku Kupidyna, wraz ze wzrostem objętości i eliminacją asymetrii, znajduje się w czołówce procedur zmierzających do udoskonalenia określonego obszaru.

Łuk kupidyna to linia górnej wargi z wyraźnym wcięciem na środku. Po uzyskaniu prawidłowych i dokładnych konturów tego “podkreślenia” górnej wargi, efekty będą bardziej estetyczne.

Przygotowanie do korekty górnej wargi: ważne aspekty

Istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu wypełaniaczami:

  • aktywna opryszczka;
  • uczulenie na kwas hialuronowy,
  • dysmorfofobia

Przed wykonaniem zabiegu ważne jest udokumentowanie obecności jakichkolwiek niedoskonałości w ustach, na przykład blizny, guzy, asymetrie. Ważne jest, aby pamiętać, że praca ze strefą warg jest niezwykle rzadko ograniczona do upiększania łuku Kupidyna. Z reguły, aby uzyskać wyraźny, ale jednocześnie naturalny wynik, wypełniacze są wkładane zarówno do górnej, jak i dolnej wargi.

Anatomiczne cechy, które należy uwzględnić podczas pracy z łukiem Kupidyna

Tętnica wargowa przechodzi bezpośrednio pod błonę śluzową wewnętrznej części wargi. Z reguły dwie gałęzie odchodzą od niego do nosa – tętnice okołogałkowe, które są praktycznie równoległe do siebie i znajdują się raczej głęboko.

Powiększanie ust: jak osiągnąć idealne proporcje i usykać efekt przeciwstarzeniowy

Wielu ekspertów w korekcji łuku Kupidyna i warg, starają się dostosować do idealnych proporcji. Uważa się, że najważniejszą rzeczą nie jest kierowanie się zmiennymi ideałami i formułami urody, ale skupienie się na harmonizowaniu twarzy każdego konkretnego pacjenta.

Ważne jest również dokładne zrozumienie, w jaki sposób tkanka kostna wpływa na wygląd twarzy. Dlatego przed dokonaniem korekty należy zawsze oceniać stan tkanki kostnej wspierających wargi.

Wybór wypełniaczy skórnych do korekcji górnej wargi

W celu korekty łuku Kupidyna, specjaliści ESTOLAN uważają, że ESTOLAN DERM, zapewnia dobre wyniki w tym obszarze.

Korekta techniki wypełnienia łuku Kupidyna kwase, hialuronowy

Przed korektą łuku Kupidyna konieczne jest określenie jego przeznaczenia:

  • odtwarzanie konturów utraconych z powodu starzenia;
  • tworzenie krzywych łuku Kupidyna od zera.

W miarę starzenia się warg zmniejsza się objętość ust, co między innymi może prowadzić do spłaszczenia łuku Kupidyna. W takim przypadku zadaniem lekarza jest wypełnienie utraconych objętości: wprowadźić wypełniacz w czerwoną granicę warg tuż poniżej jego granicy ze skórą.

Naturalne wyniki można uzyskać poprzez powierzchowne podawanie kwasu hialuronowego ESTOLAN DERM, a następnie umożliwienie przywrócenia dawnej pełni i atrakcyjnych konturów warg.

Podczas pracy z wargami bardzo ważne jest unikanie nadmiernej objętości, która może prowadzić do spłaszczenia łuku Kupidyna. Wprowadzenie dużej ilości kwasu hialuronowego w czerwoną granicę jest obarczone takim występowaniem takiego niepożądanego zjawiska jak “wargi kaczki”.

Dla pacjentów, u których łuk Kupidyna nie został nigdy wyrażony, stosuje się inne podejście w celu uzyskania najlepszych wyników, co oznacza przeprowadzenie kilku sesji korekcji wypełniaczami ESTOLAN.

Tak więc podaje się kwas hialuronowy do czerwonego brzegu warg – zapewnia to wolumizację w centralnej części górnej wargi. Następnie niewielkie ilości wypełniacza można wprowadzić bezpośrednio do kolumn, aby podnieść łuk Kupidyna.

Zaleca się wstrzyknięcie 0,1-0,2 ml preparatu do każdej strefy za jednym razem. Ważne jest, aby wprowadzać korektę stopniowo, biorąc pod uwagę opinię pacjenta po wprowadzeniu niewielkich ilości wypełniacza.

Podczas korygowania łuku Kupidyna, zaleca się stosowanie igły, nie kaniuli ponieważ pozwala to na lepszą kontrolę podawania i dokładniejsze wstrzyknięcie produktu. Jednak dla początkujących lepiej jest używać kaniuli – zmniejsza to ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych. Możesz jednak użyć obu narzędzi jednocześnie.

Dlatego też, rozpoczynając korektę łuku Kupidyna wypełniaczami kwasu hialuronowego, konieczna jest znajmość anatomii strefy docelowej, należy stosować wyłącznie wysokiej jakości produktu kwasu hialuronowego, a także stosować najbardziej skuteczne i bezpieczne techniki wstrzykiwania.

Udostępnij post

ZOBACZ INNE WPISY NA NASZYM BLOGU