Tajemnice skutecznej wolumetrii twarzy za pomocą wypełniaczy ESTOLAN - Estolan
Blonde mid aged woman smiling in a face transformation before and after shot

Tajemnice skutecznej wolumetrii twarzy za pomocą wypełniaczy ESTOLAN

To zadziwiające, jak wiele zmian w całym istnieniu ludzkości przeżyło pojęcie “pięknego wyglądu”. Standardy piękna uległy zmianie i nadal ulegają prawie z każdą nową dekadą. Twarz u młodych osób jest pełna i okrągła, zwłaszcza w górnej i środkowej jej części.  Podczas procesu starzenia się w tym obszarze tkanki tracą objętość, dochodzi do zaniku kośćca, tkanki tłuszczowej i mięśniowej, wyraźne kształty twarzy zostają zatarte, przez to twarz staje się smutna. Idealnym rozwiązaniem niwelowania powyższych skutków starzenia jest przeprowadzenie zabiegu wolumetrii twarzy. Spersonalizowane podejście do zabiegów wolumetrycznych pozwala zachować indywidualność osoby, podkreślając jej piękno i młodość.

Możliwość korekcji twarzy przez wypełniacze ESTOLAN stała się punktem zwrotnym w medycynie estetycznej. Zabieg ten pozwala uzyskać najbardziej widoczne wyniki nawet u bardzo wymagających pacjentów. Dlatego w celu skutecznej korekty na tym etapie zaleca się skupienie na anatomicznych cechach twarzy pacjenta. Wolumetria ma na celu uzupełnienie utraconej z wiekiem objętości twarzy, nadanie kształtów. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt trzeba pracować w głębokich warstwach skóry.

Wraz z nadejściem dużej ilości wypełniaczy skórnych, różnych technik zabiegowych, coraz trudniej jest lekarzowi dokonać wyboru. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty zabiegu, specjaliści zalecają zastosować do zabiegów wolumetrycznych ESTOLAN DEEP oraz  ESTOLAN DERM PLUS.

Główne cele wolumetrii twarzy – technika trzypunktowa

Technika Wolumetrii Estolan pozwala na trójwymiarowe modelowanie, poprzez rekonstrukcję utraty objętości związanej ze zmianami w tkankach miękkich i strukturach kostnych. Powiększanie tkanki w obrębie doliny łez, skroni i policzków przywraca młody i zdrowy wygląd twarzy. Dodatkowo przywrócenie objętości policzków i odbudowa linii żuchwy i bródki, zmniejsza obwisanie skóry w dolnej części twarzy, a także zmniejsza fałdy nosowo-wargowe.

Wolumetria trzystopniowa jest stosowana do odmłodzenia całej twarzy za pomocą wypełniaczy ESTOLAN DEEP oraz DERM PLUS w oparciu o anatomię. Ta technika jest prostym, systematycznym podejściem do pracy z głębokimi warstwami skóry za pośrednictwem pięciu punktów. Punkty te pozwalają uzyskać dostęp do pracy w głębokich warstwach skóry i są centrami rotacji kaniuli podczas pracy. Całkowita ilość wypełniacza zależy od stopnia utraty objętości policzków i waha się od 0,5 do 3 ml.

1.  Pierwszy punkt zaprojektowany został do pracy z środkową częścią twarzy, okolicy oka i skroni .

2. Drugi punkt położony w rogu żuchwy, zapewniający odtworzenie konta i linii żuchwy.

3. Trzeci punkt znajduje się w środkowej części bródki, umożliwiając odtworzenie i modelowanie bródki.

Rezultaty procedury wolumetrii twarzy wypełniaczami ESTOLAN

Ostatecznym rezultatem jest przywrócenie objętości twarzy i wzmocnienie i zaznaczenie jej kształtów. Natychmiast po wprowadzeniu wypełniaczy ESTOLAN obserwuje się wyraźną wolumizację.  Wyniki pozabiegowe są bardzo dobre i efekty utrzymują się od 1 do 3 lat, obserwuje się syntezę nowego kolagenu. Najlepsze wyniki po trzypunktowym liftingu obserwuje się u pacjentów w wieku 30-50 lat. Procedura wolumetrii twarzy wypełniaczami ESTOLAN jest bezpieczną i skuteczną powstających z wiekiem zmian.

Udostępnij post

ZOBACZ INNE WPISY NA NASZYM BLOGU