Zabiegi-u-mężczyzn-1

Odmładzanie środkowej części twarzy u mężczyzn przy pomocy wypełniaczy ESTOLAN

Odmładzanie środkowej trzeciej części twarzy u mężczyzn przy pomocy wypełniaczy ESTOLAN

W większości przypadków specjaliści medycyny estetycznej pracują z kobietami. Jednak kształt i proporcje atrakcyjnej męskiej twarzy mają swoje własne cechy, a ich przestrzeganie jest kluczem do uzyskania udanych wyników procedur przeciwstarzeniowych.

Odmładzanie męskiej twarzy -jak utrzymać właściwe proporcje ?

Wszelkie cechy, które powodują różnicę między twarzą mężczyzny i kobiety, są uważane za bardziej atrakcyjne w oczach płci przeciwnej. U mężczyzn po okresie dojrzewania pod wpływem hormonów wzrostu i testosteronu nasilenie więzadeł skóry na twarzy wzrasta. W środkowej i dolnej części twarzy charakterystyczne cechy męskie to:

 • wyraźnie zaznaczony kąt żuchwy.  

• wyraźne zaznaczenie kości jarzmowej i żuchwy

Kształt twarzy u mężczyzn jest bardziej kwadratowy – odległość między policzkami a krawędziami dolnej szczęki jest prawie taka sama, u kobiet dolna część twarzy jest znacznie węższa niż środkowa trzecia. Ostrzejszy podbródek, zaokrąglone policzki i łukowate brwi to także typowe cechy kobiecej twarzy.

W środkowej trzeciej części twarzy u mężczyzn znajduje się strefa, która czyni twarz bardziej męską.. Wypełnienie tej „męskiej strefy” może wizualnie odmłodzić twarz.

Zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej w okolicy oczu i policzków u mężczyzny prowadzi do utraty podparcia, w wyniku czego pod oczami pojawiają się „worki”. Fałdy nosowo-wargowe stają się bardziej wyraźne, a zagłębienie w środkowej trzeciej części twarzy nadaje twarzy zmęczony wygląd. Skuteczna korekta męskiej twarzy zapewnia wypełnienie środkowej jej części. Podczas pracy ze środkową trzecią częścią twarzy ważne jest, aby ocenić stan linii szczęki i, jeśli to konieczne, wykonać jej korektę, aby zachować naturalne proporcje twarzy.

Wybór wypełniaczy do korekcji środkowej części twarzy u mężczyzn

Do korekcji środkowej części twarzy u mężczyzn zaleca się wykorzystanie kwasu hialuronowego ESTOLAN. Idealnie produkt powinien wykazywać spoistość i zapewniać dobry efekt końcowy, a także być odpowiedni do głębokiego wstrzykiwania do okostnej. Równie ważna jest dobra integracja z tkankami miękkimi – zapewnia to bezpieczeństwo/ Procedurę przeprowadza za pomocą igły, która jest umieszczana w punkcie maksymalnej utraty objętości, lub za pomocą kaniuli, która jest wprowadzana wzdłuż łuku jarzmowego do głębokiego środkowego przedziału tłuszczu.

Do korekcji środkowej części twarzy zaleca się stosowanie ESTOLAN DEEP lub DERM PLUS

ESTOLAN Deep działa poprzez zwiększanie objętości tkanki, czego efektem jest przywrócenie konturów twarzy do pożądanego stopnia korekcji. Nadawanie objętości oraz działanie liftingujące wynikają ze zdolności usieciowanego kwasu hialuronowego do wiązania wody. Zaleca się stosowanie preparatu do korekcji wszystkich umiarkowanych rodzajów zmarszczek twarzy. Unikalne połączenie procesów wypełniania i biostymulacji, przynoszą znaczącą poprawę gęstości skóry. Rezultaty potwierdzone badaniami klinicznymi.

ESTOLAN DERM PLUS to implant wykorzystywany w celu wypełnienia zmarszczek i innych niedoskonałości skóry. Przeznaczony jest do wolumetrii twarzy przy dużej asymetrii twarzy. Wykorzystywany jest do  modelowania policzków, brody, linii żuchwy, korekcji kształtu nosa. Stosowany jest również do modelowania ciała.  Podawany jest  poprzez iniekcję do  głębokich warstw skóry.

Udostępnij post

ZOBACZ INNE WPISY NA NASZYM BLOGU