estolan-modelowanie-ust

Korekcja ust z kwasem hialuronowym: jak uzyskać naturalny wynik zabiegu

Pulchne usta zawsze uważano za synonim piękna i młodości. Jednocześnie proces tworzenia „doskonałych ust” zależy nie tyle od przestrzegania jasno określonych kryteriów, ile od umiejętności praktyka i oczekiwań pacjenta. Ważne jest, aby zrozumieć, że do tworzenia estetycznie atrakcyjnych warg konieczne jest odpowiednie zaplanowanie strategii procedury, co jest niemożliwe bez jasnego zrozumienia cech anatomicznych tego obszaru. Ważny jest również aby dobrać odpowiedni preparat z kwasem hialuronowym.

Korekcja warg za pomocą kwasu hialuronowego ESTOLAN:

Skóra w okolicy ust jest reprezentowana przez nabłonek wielowarstwowy płaski, składa się z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej, zawiera mieszki włosowe, gruczoły łojowe i potowe, i jest oddzielona od struktur anatomicznych znajdujących się poniżej, tkanką łączną i mięśniami. Wewnętrzna strona warg pokryta jest błoną śluzową, w której znajduje się duża liczba gruczołów ślinowych.

  • Podczas korygowania ust kwasem hialuronowym ESTOLAN ważne jest, aby wziąć pod uwagę: umiejscowienie mięśni w okolicy ust;
  • położenie nerwów i naczyń krwionośnych

M . Orbicularis oris to główny mięsień odpowiedzialny za ruchy warg, który składa się z dwóch części. Obwodowa część okrągłego mięśnia jamy ustnej jest odpowiedzialna za zaciśnięcie i popchnięcie warg do przodu. Głęboka część mięśnia pozwala mocno zacisnąć i owinąć usta w środku. Okrągły mięsień jamy ustnej łączy się z mięśniem, który obniża kącik ust i mięśnie uśmiechu w węźle mięśniowym w pobliżu kącika ust. Górna warga ma kształt spłaszczonej litery M w obszarze zewnętrznego konturu czerwonej granicy – tak zwanego łuku Kupidyna.

Symetria i proporcje odgrywają ważną rolę w określaniu stopnia atrakcyjności i młodego wyglądu twarzy. Jak wiadomo, osoba jest tradycyjnie podzielona na trzy poziome części: górna trzecia – od linii włosów do brwi; środkowa trzecia jest od brwi do podstawy nosa; dolna trzecia jest od podstawy nosa do czubka brody. Estetyczny wygląd ust jest najczęściej definiowany jako stosunek górnej wargi do dolnej 1: 1,618. Stosunek ten jest istotny głównie dla Europejczyków i osób rasy kaukaskiej, a na wschodzie może wynosić nawet 1: 1. Do tej pory opisane proporcje są standardem, na którym praktykujący są kierowani podczas opracowywania planu korekcji warg, w tym kwasu hialuronowego.

Dlaczego warto stosować wypełniacze ESTOLAN do korekcji warg?

Najpopularniejszym obecnie produktem do powiększania i tworzenia atrakcyjnych estetycznie ust są wypełniacze skórne ESTOLAN.

Jest idealnym produktem do tych celów ponieważ jest biokompatybilny, biodegradowalnym, plastyczny, łatwo integruje się z tkanką pacjenta i zapewnia naturalny efekt.  . Technika wstrzykiwania polega na ukośnym wprowadzeniu preparatu śródskórnie, zwykle od 0,2 do 0,5 ml ukośnie w kierunku kącika ust, tym samym podnosząc go. Efekt zabiegu trwa od 8 miesięcy do półtora roku. Dzięki tej procedurze lekarze mają możliwość uzyskania najbardziej naturalnego wyniku korekcji konturów warg.

Udostępnij post

ZOBACZ INNE WPISY NA NASZYM BLOGU