Sekrety długoterminowej korekcji zmarszczek: jak sprawić, by wypełniacz utrzymywał się dłużej

W zależności od rodzaju zastosowanego wypełniacza, pozytywne wyniki korekcji mogą trwać od 6 miesięcy do 2 lat. Aby wydłużyć ten okres, konieczne jest codzienne nawilżenie i odżywienie skóry, ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym. Możliwe jest również przedłużenie wyniku korekty estetycznej poprzez zastosowanie złożonych, uzupełniających się technik.

Czy rodzaj wypełniacza wpływa na czas trwania wyniku?

Czas trwania wyniku korekcji zależy od rodzaju wypełniacza skórnego w połączeniu z szybkością metabolizmu pacjenta. Gęste wypełniacze zwykle zapewniają dłuższy efekt korekcji. Na przykładzie kwasu hialuronowego ESTOLAN  możemy prześledzić, jak gęstość wypełniacza wpływa na czas trwania wyniku korekcji, a zatem:

• ESTOLAN FINELINES i ESTOLAN DERM® jest stosowany do korekcji objętości ust, a także do konturowania zmarszczek okołooczodołowych. Efekt zabiegu trwa do roku.

• ESTOLAN DEEP ® jest przeznaczony do korygowania umiarkowanych do głębokich zmarszczek i fałd, odtwarzając gładkie kontury twarzy. Osiągnięty efekt potrwa 15 miesięcy.

• ESTOLAN DERM PLUS ® zapewnia wyraźną korektę twarzy podczas podnoszenia i głośności. Czas trwania wyniku po zastosowaniu tego wypełniacza wynosi do dwóch lat.

Wszystkie przygotowania linii kwasu hialuronowego ESTOLAN pozwalają uzyskać wysoką jakość i długotrwały efekt, ponieważ są wykonane przy użyciu unikalnej technologii MCLPE™, która zapewnia wyjątkowe właściwości wypełniaczy.

Jak technologia MCLPE™ przedłuży wyniki zabiegu

W produkcji wypełniaczy skórnych stosuje się kwas hialuronowy, podczas gdy sieciujący środek chemiczny stabilizuje matrycę, spowalniając w ten sposób rozkład kwasu hialuronowego i przyczyniając się do jego zachowania w tkankach miękkich przez ponad 1 rok. Dzięki usieciowaniu kwasu hialuronowego powstaje sieć polimerowa i bardziej sztywny i trwały biomateriał. Im wyższy stopień usieciowania, tym większa odporność kwasu hialuronowego na rozszczepienie w wyniku ekspozycji na wolne rodniki i enzymy. Dzięki temu wypełniacze ESTOLAN gwarantują długotrwały efekt.

 Inne czynniki wpływające na czas trwania efektu.

 Tempo przemiany materii w znacznym stopniu wpływa na to, jak długo będą trwały wyniki korekcji estetycznej. Tak więc, wraz ze spowolnieniem procesów metabolicznych w organizmie, przy braku aktywności fizycznej oraz u ludzi z nadwagą, a także u pacjentów z niedoczynnością tarczycy, efekt korekcji konturów może trwać dłużej. Ponadto wypełniacze są lepiej zachowane w najmniej ruchliwych obszarach skóry. Skraca również czas trwania korekty podczas częstej ekspozycji na promienie ultrafioletowe i stres, które powodują występowanie wolnych rodników, które niszczą wypełniacz.

Ekspozycja na słońce przyspiesza proces starzenia się skóry i jest jedną z głównych przyczyn zmarszczek. Promienie ultrafioletowe mogą prowadzić do tego, że wypełniacze będą szybciej niszczone i absorbowane przez ciało. Aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz używać kremu do opalania z SPF co najmniej 30 codziennie. Po drugie, musisz zapewnić odpowiednie nawilżenie skóry. Aby to zrobić, ważne jest przestrzeganie spożywania wody, ponieważ optymalna ilość płynu zachowa nawilżenie skóry i wzmocni działanie wypełniaczy kwasu hialuronowego. Również dobry efekt daje użycie nawilżających kremów do skóry. Innym ważnym punktem jest zarządzanie stresem! Aby to zrobić, możesz poradzić pacjentowi, aby wykonał jogę, medytację lub jakiekolwiek inne działanie uspokajające.

Udostępnij post

ZOBACZ INNE WPISY NA NASZYM BLOGU