Jak odmłodzić twarz, korygując kształt ust

Jak odmłodzić twarz, korygując kształt ust

Kształt warg jest uważany za jedno z najbardziej znanych kryteriów oceny wieku osoby. Nie tylko eksperci w dziedzinie estetyki, ale także ludzie, którzy są daleko od medycyny, kiedy po raz pierwszy spotykają osobę, automatycznie oceniają jego wiek, patrząc na jego usta – ich kształt, objętość, pełnię, kolor, kontur, zmarszczki wokół ust. W programach kompleksowej korekty związanych z wiekiem zmian na twarzy lekarz medycyny estetycznej koniecznie zapewnia pracę z kształtem ust, ponieważ udane wyniki umożliwiają wykazanie pacjentowi szybkiego odmłodzenia wyglądu. Estet

 Do wstępnej oceny kształtu warg, pozwalającej wybrać optymalną taktykę korekcji „złotego odcinka”: wysokość górnej i dolnej wargi powinna być skorelowana jako 1: 1,6. Jednak przed przyjęciem tego kryterium jako podstawy lepiej jest poprosić pacjenta o pokazanie zdjęć 10–15 lat temu i wyjaśnienie jej indywidualnych cech rysów twarzy. Czasami, po osiągnięciu idealnego kształtu warg, możliwe jest wprowadzenie dysonansu do ogólnego wyglądu, niszcząc indywidualny urok.

Dodanie harmonii: skuteczne taktyki korekcji kształtu warg

Dzisiaj korekcja kształtu warg stała się bardziej delikatna i najczęściej ma na celu nie podkreślanie, ale powrót do ust kształtu, jaki pacjent miał kilka lat temu. Delikatne podejście do korekcji kształtu ust pozwala odtworzyć naturalny efekt i nie zmieniać wyglądu pacjenta, ale odświeżyć rysy twarzy i sprawić, by były „jak w młodości”. Korekcja umożliwia przywrócenie utraconej objętości wraz z wiekiem i skupienie się na niektórych jej obszarach . Dzięki równomiernemu rozłożeniu wypełniacza w środkowej i bocznych częściach warg można je wizualnie wydłużyć. Dzięki wprowadzeniu wypełniacza hialuronowego w głębokie warstwy skóry właściwej wzdłuż granicy, która przechodzi między suchą i mokrą częścią czerwonej granicy, możesz uzyskać naturalne wywinięcie dolnej wargi. Daje pożądany efekt pełności, prawidłowe proporcje, zapewnia pożądany występ dolnej wargi w stosunku do górnej. Jeśli konieczne jest wzmocnienie wywinięcia, wypełniacz jest wstrzykiwany bezpośrednio w krawędź czerwonej granicy warg.

W miarę starzenia się warg zmniejsza się objętość ust, co między innymi może prowadzić do spłaszczenia łuku Kupidyna. W takim przypadku zadaniem lekarza jest wypełnienie utraconych objętości: wprowadźić wypełniacz w czerwoną granicę warg tuż poniżej jego granicy ze skórą.

Naturalne wyniki można uzyskać poprzez powierzchowne podawanie kwasu hialuronowego ESTOLAN DERM, a następnie umożliwienie przywrócenia dawnej pełni i atrakcyjnych konturów warg.

Podczas pracy z wargami bardzo ważne jest unikanie nadmiernej objętości, któa  może prowadzić do spłaszczenia łuku Kupidyna. Wprowadzenie dużej ilości kwasu hialuronowego w czerwoną granicę jest obarczone takim występowaniem takiego niepożądanego zjawiska jak “wargi kaczki”.

Udostępnij post

ZOBACZ INNE WPISY NA NASZYM BLOGU