korekcja-ksztaltu-nosa

Wypełniacze ESTOLAN do korekcji nosa: idealne właściwości produktu

Jakość wyniku, czas trwania efektu i bezpieczeństwo pacjenta po korekcie nosa z wypełniaczami zależą zarówno od umiejętności i wiedzy specjalisty wykonującego zabieg, jak i od prawidłowego wyboru preparatu do tej procedury.

 Jakie rodzaje wypełniaczy skórnych są używane do korekcji kształtu nosa, jakie właściwości powinny mieć idealny wypełniacz do plastyki nosa i czy istnieje na rynku medycyny estetycznej ?

Rodzaje wypełniaczy używanych do korygowania kształtu nosa

Jakich właściwości powinienem szukać przy wyborze wypełniacza do plastyki nosa? Najpopularniejszymi wypełniaczami do plastyki nosa są preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Substancja ta ulega naturalnej degradacji w organizmie, a zatem skutki ich stosowania nie są trwałe. Dodatkową zaletą wypełniaczy ESTOLAN jest odwracalność wyniku i zdolność do szybkiego reagowania w przypadku wewnątrznaczyniowego podawania.

Najpopularniejszymi wypełniaczami do plastyki nosa są preparaty na bazie kwasu hialuronowego marki ESTOLAN.

Jakich właściwości powinienem szukać przy wyborze wypełniacza do plastyki nosa?

Wybierając wypełniacz do plastyka nosa, należy zwrócić uwagę na jego właściwości reologiczne: Współczynnik sprężystości (G ‘) , który mierzy zdolność produktu do wytrzymania odkształcenia pod wpływem nacisku. G ‘rośnie wraz ze wzrostem stopnia usieciowania cząsteczek HA i można je uznać za miarę gęstości żelu. Wypełniacze o wyższym G ‘mogą bardziej skutecznie wytrzymywać siły dynamiczne podczas pracy mięśni twarzy, zapewniając w ten sposób wyraźniejszy efekt liftingu i długotrwały efekt. Produkty o niższym współczynniku elastyczności są łatwiejsze do zintegrowania z otaczającą tkanką, ale nie są w stanie wytrzymać sił odkształcających tak skutecznie, jak wypełniacze o wysokim G ‘.

Lepkość (n *) – zdolność żelu do wytrzymania sił ścinających. Wypełniacze o wysokiej lepkości lepiej utrzymują swoje położenie, zapewniając większą dokładność korekcji. Takie produkty są mniej rozmieszczone w otaczającej tkance i zapewniają bardziej przewidywalne wyniki.

Hydrofilowość jest ważną właściwością wypełniacza, która określa zdolność materiału do wiązania wody. Natywne cząsteczki HA wiążą dużą ilość wody i pomagają skórze zachować elastyczność i jędrność. Kwas hialuronowy w wypełniaczu ma podobną właściwość, której stopień ustalają producenci w zależności od przeznaczenia produktu.

Rinoplastyka iniekcyjna: praktyczne wskazówki i techniki korekcji nosa za pomocą wypełniaczy ESTOLAN

W wielu przypadkach wysoka hydrofilowość wpływa na ręce praktyka, szczególnie jeśli konieczne jest zwiększenie objętości określonego obszaru, takiego jak usta. Jednak produkty, które nie absorbują dużej ilości wody, lepiej nadają się do korekcji nosa – w tym przypadku deformacja tkanek będzie mniejsza, a ryzyko kompresji naczyń w wyniku obrzęku jest mniejsze.

Udostępnij post

ZOBACZ INNE WPISY NA NASZYM BLOGU